Rodzaje implantów dentystycznych

Rodzaje implantów dentystycznych: każdy chce, aby jego uśmiech wyglądał dobrze. W odpowiedni sposób, to znaczy w taki sposób, że nie musimy się wstydzić nawiązywać relacje z innymi. Należy zauważyć, że odpowiednio prezentujący się uśmiech przyczynia się nie tylko do naszego stanu zdrowia, ale również do prawidłowego wyglądu naszego wyglądu wizualnego. Piękny uśmiech może znacznie zwiększyć naszą pewność siebie i sprawić, że poczujemy się bardziej komfortowo.

Teraz każdemu bardzo zależy na czystej jamie ustnej, bo to w pewnym sensie wizytówka każdego, bo każdemu bardzo zależy na naszych zębach i na tej podstawie może sobie wyrobić sobie pierwszą i kluczową dla nas Opinię. Wiadomo jednak, że znaczna część ludzi traci swoje naturalne zęby. Doskonałym rozwiązaniem tego problemu są więc przede wszystkim implanty zębowe, które sprawią, że nasze uśmiechy znów będą piękne i promienne. Dlatego postanowiliśmy podzielić się z Wami kilkoma cennymi informacjami na temat rodzajów implantów dentystycznych, które są obecnie dostępne. Mamy nadzieję, że nasze pytania będą dla Ciebie bardzo pomocne.

Jaka jest najczęstsza przyczyna utraty zębów?

implantologia Szczecin
implantologia Szczecin

Niektóre z najczęstszych przyczyn utraty zębów to:

 • nadmierne picie,
 • niewłaściwa dieta,
 • nieodpowiednia higiena jamy ustnej,
 • branie lekarstw,
 • występowanie różnych chorób związanych z jamą ustną, zwłaszcza związanych ze zsuwaniem się szyjek zębowych,
 • próchnica zębów,
 • stosowanie niektórych leków.

Jakie są najczęstsze przeciwwskazania do implantów stomatologicznych?

Do najczęstszych przeciwwskazań do wszczepienia implantów dentystycznych należą: karmienie piersią, ciąża, nowotwory, miażdżyca, osteoporoza, stosowanie niektórych leków, zbyt mała ilość kości w jamie ustnej, różne choroby dziąseł. Można zauważyć, że istnieje stosunkowo wiele przeciwwskazań do tej operacji, a mianowicie do wszczepienia implantów zębowych.

Dlatego jeśli zdecydujemy się na taki zabieg, powinniśmy powiedzieć lekarzowi o wszystkich przeciwwskazaniach, ponieważ jeśli tego nie zrobimy, a zabieg zostanie wykonany, nasz organizm najprawdopodobniej nie zaakceptuje implantu, więc będziemy musieli liczyć na Stracić dużo pieniędzy. Jak wiadomo wszczepianie implantów dentystycznych nie należy do najtańszych, choć zabieg z pewnością jest znacznie tańszy niż tego typu zabiegi wykonywane kilka lat temu. Dlatego każda decyzja o implantach dentystycznych powinna być dobrze przemyślana i skonsultowana z odpowiednim dentystą.

Jakie są rodzaje implantów dentystycznych?

Rodzaje implantów dentystycznych
Rodzaje implantów dentystycznych

Rodzaje implantów dentystycznych obejmują:

 • Tytanowe implanty dentystyczne – Są uważane za najtrwalsze implanty, podczas gdy znaczna liczba osób uważa je za mniej estetyczne w jamie ustnej
 • Implanty dentystyczne z tlenku cyrkonu – są wystawione na działanie promieni słonecznych w takim samym stopniu jak naturalne zęby, ale charakteryzują się również tym, że są uważane za implanty najbardziej podobne do naturalnych zębów ludzkich
 • Jednofazowe implanty dentystyczne – Implanty i nadbudowy można wszczepić jednocześnie podczas jednej wizyty u dentysty
 • Implanty zębowe dwuetapowe – podczas wszczepiania samego implantu oraz w trakcie osadzania nadbudowy podczas kolejnej wizyty

Wybór odpowiedniego rodzaju implantu dentystycznego zawsze zależy od kilku kwestii, między innymi: ceny implantów dentystycznych oraz efektu końcowego. Jednak większość osób nadal decyduje się na tańsze implanty. Dzieje się tak głównie dlatego, że po około dziesięciu latach takie implanty i tak trzeba będzie wymienić. Oczywiście tańsze implanty dentystyczne nie oznaczają, że są bardziej podatne na zużycie, ale co ważniejsze, wygląd tańszych implantów może nieznacznie różnić się od wyglądu naszych naturalnych zębów, a my straciliśmy wiele powodów. Jednak mając konsultację lekarską ze specjalistą stomatologiem, możemy zaufać mu, że pomoże nam zdecydować, jaki rodzaj implantu jest dla nas najlepszym rozwiązaniem.

Czy pacjent odczuwa ból podczas zabiegu wszczepienia implantu?

Obecnie przy takich operacjach stosuje się tylko najnowocześniejsze technologie, mające na celu stworzenie maksymalnego komfortu dla każdego pacjenta poddawanego takim operacjom. Ponadto stosuje się znieczulenie. Należy więc powiedzieć, że implanty dentystyczne są nieszkodliwe.