Studio tatuażu

Studio tatuażu: pojęcie „tatuażu” nie jest nam już obce. W niezbyt wczesnych czasach był zarezerwowany głównie dla osób przetrzymywanych w więzieniach i był symbolem więzienia. Już w czasie wojny w obozach koncentracyjnych zaczęto używać tatuaży do oznaczania numerów więźniów. Dziś tatuaże są używane tylko do ozdabiania ciała. Wszyscy wiemy, że tatuaże mają swoich zwolenników i przeciwników.

Czy warto być tatuażystą?

Część społeczeństwa postrzega to jako oszpecenie ciała, część postrzega to jako „trwałą” pamiątkę, która zdobi ciało. Studia tatuażu istnieją w naszym kraju od kilkunastu lat, a dziedzina ta wciąż się rozwija i powstaje coraz więcej salonów tatuażu. Wiele osób jest uzdolnionych artystycznie i lubi tworzyć obrazy, obrazy lub wszelkiego rodzaju wzory. Nie każdy potrafi dostrzec swój talent, a szkoda, bo można go wykorzystać we własnym biznesie i otworzyć własne studio tatuażu.

Duży odsetek osób rozpoczynających działalność gospodarczą odstraszają koszty, ponieważ wszyscy wiemy, że najpierw trzeba zainwestować, a potem czekać, aż biznes się rozkręci i pieniądze wrócą. Jeśli ktoś jest uzdolniony plastycznie, to niewiele stoi na przeszkodzie, aby otworzyć własne studio tatuażu, nie trzeba do tego kończyć żadnej szkoły zawodowej, wystarczą kursy, jak wszyscy wiemy, jest to branża, w której trzeba nieustannie kształcić się, aby nadążać za aktualnymi trendami. Przed rozpoczęciem całego procesu otwierania studia tatuażu warto poćwiczyć np. na skórce od banana, aby zobaczyć czy to dla Ciebie, czy taka praca jest dla Ciebie odpowiednia i czy jest fajna i satysfakcjonująca bo na tym polega czyli wszystko o.

Zanim jednak zdecydujemy się na otwarcie własnego studia tatuażu, warto podjąć pracę w innym studiu tatuażu i ćwiczyć swoje umiejętności pod okiem doświadczonego profesjonalnego tatuażysty, aby nabrać doświadczenia, tak aby na późniejszym etapie Po otwarciu własnego studia tatuażu , zyskasz zaufanie klientów, co przełoży się na wzrost Twoich obrotów.

Szkolenia i kursy

Na początek jest szkolenie, koszt kursu wstępnego waha się od kilku do kilku tysięcy złotych, wszystko zależy od tego, jakiego instruktora wybierzemy i jak bardzo przywiązuje wagę do wiedzy, którą nam przekazuje. Posiadanie własnego studia tatuażu to bardzo dochodowy biznes, ponieważ cena tatuażu waha się od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Wszystko zależy od wzoru wybranego przez klienta, ale także od jakości tatuażu, wybranego koloru i ogólnego stylu.

Studio tatuażu
Studio tatuażu

W tej branży kalendarze i grafiki wypełniane są z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, w zależności od renomy i popularności salonu. Jak wszyscy wiemy, im sławniejsza randka, tym dłuższa randka i zapisy z wielomiesięcznym wyprzedzeniem. Ważne jest, aby przed podjęciem ostatecznej decyzji o założeniu własnego studia tatuażu przeanalizować rynek, aby sprawdzić, czy w naszym mieście jest jeszcze jakieś inne miejsce na takie studio tatuażu, aby uniknąć porażki po otwarciu zamiast zamykania go z powodu braku klientów.

Najważniejsze to sporządzić biznesplan i sporządzić kosztorys. Ile będzie nas kosztowało założenie własnej firmy? Czy to jest dla nas dobre? Zalety przeważają nad wadami. Warto również wziąć pod uwagę… wyjątkowość Twojego studia tatuażu, która wyróżnia je na tle konkurencji tym, że oprócz tatuaży możesz wprowadzić unikalne projekty, czy wykonać różnego rodzaju piercing czy modyfikacje ciała.

Otwieramy salon

Jak wszyscy wiemy, będziesz musiał dodatkowo zainwestować w sprzęt, ale możesz też cieszyć się podwójnymi korzyściami. Jeśli więc zdecydujesz się w końcu założyć własny biznes, powinieneś wiedzieć, że założenie własnego biznesu jest darmowe, ale do jego otwarcia będziesz potrzebować dużo papierkowej roboty. Tak więc na początkowym etapie będzie to CEIDG-1, który należy złożyć w urzędzie gminy lub gminy i jednocześnie przesłać ten wniosek do Centralnej Ewidencji Gospodarczej, który nada nam numer REGON i NIP oraz automatycznie zgłosi naszą działalność do społecznych agencje ubezpieczeniowe i urzędy skarbowe.

Kiedy przychodzi czas na dopełnienie wszelkich formalności potrzebnych do rozpoczęcia działalności gospodarczej, warto poszukać biura rachunkowego lub księgowego, jeśli nie chcemy sami zajmować się sprawami finansowymi i powierzyć je komuś doświadczonemu i sprawdzonemu w tej dziedzinie. Warto też pamiętać, że może to nie być na starcie Twojej działalności, ale jeśli zdecydujesz się zatrudnić pracownika, musisz go zgłosić do ZUS w ciągu 7 dni od podpisania umowy. Wydaje się, że nic nie stoi na przeszkodzie, a prace można rozpocząć, ale trzeba jeszcze poczekać na zgodę Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

Kosztowną rzeczą nie do końca związaną z kosztami studia tatuażu jest dostosowanie lokalu do wymogów Sanepidu. Kolejnym dużym wydatkiem jest wynajęcie lokalu, na początku nie warto kupować własnego, dopóki nie jesteśmy pewni, że biznes ruszy i przyniesie dochody, bo to może być duży problem.

 

Lucky Seven studio tatuażu
Chmielna 13,
00-021 Warszawa
500 777 777
www.luckyseven.pl