Modne dzieci

Modne dzieci – jesteśmy naszymi projektantami mody dziecięcej. Dopóki są małe, mamy pełną swobodę wyboru. W miarę jak dorastają, wybór odzieży dziecięcej staje się ich wyborem. Ale to zależy od tego, jakie zasady doboru garderoby im zaszczepimy. Moda nie zawsze oznacza wygodę. Podążając za trendem nie możemy zapominać o wygodzie, która jest najważniejsza. Skóra dzieci jest delikatna i wymaga odpowiedniej jakości odzieży. Mądrze wybierajmy odzież dziecięcą.

Dzieci i pory roku

Chcemy zapewnić naszym dzieciom ciepło. To nie tylko psychiczne, ale i fizyczne. Szukamy złotych rad, jak wybrać ciepłą odzież dla dzieci i ile warstw ubrać dla dzieci. Ważne jest również, aby nie przegrzewać dziecka, co mogłoby zagrozić jego zdrowiu. W przypadku niemowląt pamiętaj, że nie można ich ogrzać. Ich ciała wciąż się rozwijają i naturalnie szybciej tracą ciepło. Ich podstawową zasadą jest ubieranie ich w więcej warstw niż sami nakładamy. Noc może być również wyzwaniem dla rodziców, ponieważ spokojny sen pozwoli im szybciej tracić ciepło. Dlatego warto dopasować ubranie do temperatury panującej w sypialni. Im starsze dziecko, tym bardziej odczuwa ciepło naszych dorosłych. Warto więc skupić się na własnym komforcie termicznym, a także obserwować swoje dziecko (sprawdzać temperaturę na karku) i reagować na sygnały, które nam wysyła. Pamiętajmy też, że starsze dzieci są bardzo aktywne, biegają i skaczą – a co za tym idzie, będzie im cieplej.

Modne dzieci

Niejednokrotnie oglądając zdjęcia z dzieciństwa drapiemy się po głowie, tak ubierali nas wówczas nasi rodzice. Nie chcemy tego robić naszym dzieciom. Kierując się wyborem odzieży dziecięcej, użyj rozumu. Tak, ubieraj swoje dziecko, a nie udawaj. Wybierając odzież dziecięcą, zwróć uwagę na jej uniwersalność. Pozwala to na łączenie „góry” z „dółem” w celu stworzenia nowych, niepowtarzalnych stylizacji. Przyjrzyjmy się także kolorystyce, gdzie różnorodne dodatki (kamizelka czy buty) mogą urozmaicić szare, pastelowe barwy. Ale nie przesadzajmy, jak w każdym numerze, i tutaj staramy się zachować umiar. Ubieranie dziecka w kolorowe ubrania może nie być dobrym pomysłem. Decydując się np. na zakup różnokolorowej bluzy – zestawiajmy ją ze spodniami lub spódnicami w pastelowym kolorze.

Komfort i wygoda

Od naszego wyboru zależy ich uporządkowany wygląd i wygoda. Swetry z guzikami mogą wyglądać ładnie, ale jeśli Twoje dziecko nie umie ich rozpinać/zapinać, może czuć się niekomfortowo w przedszkolu. Na uwagę zasługują również guziki na spodniach. Z praktycznego punktu widzenia najlepsze będą spodnie z gumką.
Wrażliwa skóra dzieci potrzebuje ochrony, dlatego wybierajmy odzież wykonaną z naturalnych, hipoalergicznych materiałów. Warto wybrać materiał wykonany w 100% z bawełny. Przede wszystkim czysta bawełna nie podrażnia skóry, nie uczula, jest miękka i przyjemna dla skóry naszych pociech. Coraz większą popularnością cieszy się również minky – to niezwykle miękki i delikatny materiał. Równie delikatna, ale i chłonna jest mikrofibra.

Ubrania dziecięce

Modne dzieci
Modne dzieci

Dziecko szybko rośnie, co oznacza, że ​​potrzebuje coraz więcej ubrań. W tym przypadku ekologicznym i ekonomicznym rozwiązaniem mogą być stare ubrania. Istnieje wiele portali internetowych, na których można wymienić ubrania dziecięce lub kupić używane ubrania. Poszukajmy wycen z załączonymi zdjęciami danego produktu – zacznijmy więc od wizualnej oceny, czy dany przedmiot jest dla nas odpowiedni. Jeśli nie przepadasz za kupowaniem ubrań przez internet – udaj się do sklepu z używaną odzieżą, tam też na pewno coś znajdziesz. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się także spotkania (organizowane przez stowarzyszenia matek czy przedszkola), podczas których można kupić lub wymienić ubrania dla naszych pociech. To świetna okazja nie tylko do odświeżenia dziecięcej garderoby, ale również do rozmów i wymiany pomysłów. Na uwagę zasługuje również jakość odzieży dziecięcej. W pewnym momencie dziecko przestaje tak szybko rosnąć i teoretycznie ubranka starczają mu na dłużej. Jest tu jednak inny rodzaj wyzwania. Mianowicie takie dziecko chodzi do szkoły, jest aktywne fizycznie, więc szybko przeciera ubranie. Słabej jakości odzież jest podatna na rozdzieranie, strzępienie, strzępienie się – krótko mówiąc, zniszczenie. Jesteśmy najwcześniejszymi projektantami odzieży dziecięcej. Nie tylko upewniamy się, że są ciepłe (ale nie za ciepłe!), aby mogły swobodnie wędrować po placu zabaw lub w pokoju dziecinnym, ale także dbamy o to, by wyglądały schludnie i ładnie. To my, jako rodzice, zaszczepiamy w nich zmysł smaku i smaku. Rodzajów odzieży dziecięcej na rynku jest tak wiele, że mamy do nich niemal nieograniczony dostęp. Zwróć uwagę, że oprócz wyboru wzorów, nadruków, krojów, możemy również wybrać rodzaj tkaniny, na której ubrania zostaną uszyte. Kupujmy mądrze i dbajmy też o ekologię. W końcu oprócz tego, że chcemy, aby dzieci ubierały się wygodnie i dobrze wyglądały, chcemy również, aby od najmłodszych lat zwracały uwagę na dbałość o środowisko naturalne.