Krematorium dla zwierząt

Jak pogodzić się ze stratą ukochanego zwierzaka? Jak wytłumaczyć sobie, że w niektórych przypadkach skrócenie bólu jest najlepszą decyzją? To nie są proste pytania. Pochowaj swojego zwierzaka tak, jak na to zasługuje – pożegnaj się z godnością w krematorium dla zwierząt. Kiedy umiera ukochana osoba, możemy poczuć pustkę w naszych sercach, której nie da się wypełnić.

Dotyczy to również wyjazdu zwierząt domowych. Jeśli chcemy godnie pożegnać się z nim i podziękować mu za spędzony z nami czas, możemy zdecydować się na krematorium dla zwierząt. Zdania są podzielone, jedni popierają działalność takich przedsiębiorstw, inni je krytykują. Dowiedz się, jak działają te firmy i wyrób sobie własną opinię.

Nie możesz poradzić sobie z bólem po stracie zwierzaka?

Krematorium dla zwierząt to nie tylko zwykły budynek, ale miejsce, w którym właściciele żegnają się ze swoimi ukochanymi pupilami i wkraczają w okres żałoby. Jeśli zastanawiasz się, czy korzystanie z takiej usługi ma sens, zastanów się, jak ważny jest Twój zwierzak w Twoim życiu i na ile zasługuje. W krematorium będziecie mieli chwilę zadumy i refleksji nad tymi wspólnymi latami. Niektórzy właściciele, którzy decydują się zakończyć cierpienie zwierząt, głęboko tego żałują, nawet jeśli postąpili właściwie. W tym przypadku godne pożegnanie jest dla nich okazją do oczyszczenia umysłu i zrozumienia swojego zachowania.

Kremacje indywidualne i grupowe – którą opcję wybrać?

Krematoria dla zwierząt oferują dwa warianty: indywidualny i grupowy. Pierwszym jest spalenie tylko jednej tuszy zwierzęcej. Odbywa się to w komorze kremacyjnej z odpowiednim piecem. Prochy są zbierane i umieszczane w urnie. Długość tego procesu zależy od masy ciała. Należy dodać, że podczas kremacji zwierzęta animaleden.pl/kremacja-zwierzat-zachodniopomorskie/ nie mogą nosić małych przedmiotów, takich jak obroże. Krematoria zwierząt dopuszczają obecność właściciela podczas kremacji.

Na zakończenie pożegnania wręczono urnę z prochami oraz zaświadczenie o prawidłowym spaleniu. Niektóre firmy umożliwiają uzyskanie nagrania zdarzenia, jeśli właściciel nie może w nim uczestniczyć. Druga opcja, masowa kremacja, jest opcją rzadziej wybieraną. Czemu? Bo to nie jest takie wielkie. W tym przypadku spalono kilka zwłok zwierząt, każde z zachowaniem anonimowości. Niektóre krematoria dla zwierząt pozwalają na uzyskanie substytutu popiołów. Ta opcja jest często wybierana, gdy właściciele chcą godnie pochować zwierzaka, który był ciężko chory lub zginął w wypadku.

Czy dzieci mogą uczestniczyć w kremacji ukochanego zwierzaka?

Krematorium dla zwierząt
Krematorium dla zwierząt

Często to dzieci mają najbliższą relację ze zwierzętami domowymi. Najmłodsi bawią się z nimi, chodzą na spacery i karmią. Gdy nadchodzi moment śmierci naszych pupili, musimy im o tej stracie powiedzieć. To jest trudne. Kolejny problem pojawia się, jeśli zdecydujemy się na kremację.

Czy dzieci mogą i powinny uczestniczyć w tych zajęciach? Jeśli chodzi o krematoria dla zwierząt, młodzi właściciele nie mają problemu z przyjściem na pożegnanie. Oczywiście muszą być pod opieką osoby dorosłej.

Ale tu pojawia się pytanie, czy dziecko będzie przestraszone i traumatyczne? Po pierwsze, wiele zależy od osobowości, bo jeśli jest emocjonalna i wrażliwa, to pójście na kremację może być złym pomysłem. Po drugie, jeśli zwierzę zginie w wypadku lub poważnie zachoruje i będzie w złym stanie zdrowia, może to być traumatyczne przeżycie dla młodych. Musisz podejmować własne decyzje i radzić sobie z nimi indywidualnie. W przypadku nastolatków najlepiej jest porozmawiać z dzieckiem i dowiedzieć się, co on lub ona myśli na ten temat.

Kosmetyka wykonana przed kremacją

Kiedy zwierzę ginie w wypadku, jego ciało jest zwykle rozczłonkowane. Oglądanie naszych pupili w takim stanie może być trudne, dlatego Krematoria dla Zwierząt oferują drobne kosmetyki, które mogą nieznacznie poprawić wygląd czworonogów. Jest to świetna opcja, zwłaszcza jeśli w kremację zaangażowane są dzieci. Firma zapewnia mycie, pielęgnację i odpowiednią pielęgnację, aby maksymalnie ukryć uszkodzenia. Po takim zabiegu zwierzę wygląda jakby spało.

Pamiątka dla ukochanego zwierzaka

Krematoria dla zwierząt oferują pamiątki, które możemy kupić, aby uhonorować nasze zwierzęta. Jest dostępny na przykład w biżuterii zatopionej w substytutach sierści zwierzęcej. Istnieje również możliwość pozostawienia odcisków łap. Możemy oprawić go w ozdobną ramkę. Jeśli to nam nie wystarcza, warto wybrać tzw. DNA pamięci. Niektórzy twierdzą, że jest to zachowanie, które jest częścią życia ukochanego zwierzaka. Nie jest to jednak tania opcja, ponieważ kosztuje około 2000 zł. Inną surową opcją jest zakup diamentów pamięci, które są w 100% wykonane z popiołów lub włosów.

Nie ma czasu na pożegnania…

Jeśli trudno nam pogodzić się ze stratą zwierzaka, musimy pamiętać, że czas żałoby zawsze mija i zaczynamy żyć od nowa. Jeśli nasze umysły zostaną oczyszczone przez godne pożegnanie, wybierzmy krematorium dla zwierząt. Zastanówmy się, dziękujemy za wspólnie spędzony czas i ruszamy dalej. Pamiętajmy, że nasze ukochane czworonogi na zawsze pozostaną w naszych sercach.

Animal Eden krematorium dla zwierząt
Rosówek 30
72-001 Rosówek
508508677
www.animaleden.pl