Jak zaplanować przeprowadzkę?

Jak zaplanować przeprowadzkę? Przeprowadzka jest uważana za jedno z najbardziej stresujących wydarzeń, z jakimi mamy do czynienia. Cały biznes trwał zwykle trzy razy dłużej niż planowano, kartonów było tak mało, a zapasy musiały ulec znacznemu podwojeniu. Niemożliwe jest mieć tak wiele rzeczy. Gdzie to wszystko nam pasuje?

Czy przeprowadzka jest tak stresująca?

Okazuje się, że przeprowadzka wcale nie musi być stresująca. Dzięki zastosowanej strategii możesz przejść przez nią w spokoju nie tracąc kontroli nad wszystkim dookoła. Najważniejsze to przygotować się do przeprowadzki. W większości przypadków wiemy o przeprowadzce wcześnie. Najważniejsze to systematyczne pozbywanie się zbędnych rzeczy. Zaleca się zacząć wcześnie. Im więcej rzeczy i śmieci się pozbędziemy, tym mniej problemów będziemy mieli podczas przeprowadzki. Warto wszystko dokładnie sprawdzić. Zasadniczo pokój po pokoju i szafka po szafce.

Systematycznie pozbywaj się żywności z zapasów

Plan przeprowadzki ze Szczecina do Katowic był idealnym momentem na zjedzenie całego makaronu, muszli i wykorzystanie mrożonego. Niektóre oczywiście przeterminowane, więc pozbywamy się ich bezlitośnie. Nie powinniśmy też kupować nowych produktów. Na tydzień przed przeprowadzką nie powinniśmy robić dużych zakupów. Skupiamy się na tym, co jest w lodówce. Szkoda by było coś zmarnować. Stosunkowo wcześnie powinniśmy też zbierać kartony do pakowania. Nie możemy czekać do ostatniej chwili. Skąd masz karton? Możemy zamówić specjalne kartony do przeprowadzki online. Możesz także otrzymać naprawdę darmowe karty. Gdzie? W lokalnym sklepie spożywczym lub hipermarkecie. Potrzebujemy dużo pudełek. Stosunkowo wcześnie warto je zebrać np. w swojej piwnicy.

Jak pakować kartony i torby?

 

Jak zaplanować przeprowadzkę?
Jak zaplanować przeprowadzkę?

Pakowanie nie wymaga od nas wielkich pomysłów, ale warto przestrzegać kilku zasad. Na pewno się opłaci po rozpakowaniu. Powinniśmy posprzątać pokój. Najlepiej nie mieszać ze sobą urządzeń z różnych pomieszczeń. Jest jednak jeden wyjątek od tej reguły. Na przykład nie ma sensu dzielić książek między pokoje.

Oczywiście mądrzejszy podział bierze pod uwagę ich właścicieli. Kolejną ważną kwestią jest jednolite opakowanie. Kartony powinniśmy pakować tak, aby w środku nie było zbyt wiele miejsca użytkowego. Niestety, pomieszczenia, które poluzowały się w kartonowych pudłach, można łatwo zniszczyć. Warto wypełnić luki np. kulkami z gazet. Warto odpowiednio podzielić zawartość kartonu, tak aby cięższe rzeczy znajdowały się na dole, a lżejsze na górze.

Właściwa ochrona

Oczywiście powinniśmy również zadbać o to, aby przedmioty były właściwie przechowywane. Wszystkie drogie, delikatne przedmioty, które mogą zostać zgniecione lub zdeformowane podczas transportu, najlepiej zabezpieczyć folią bąbelkową, chusteczką lub papierem. Warto też skorzystać z ręczników. Mogą być używane do owijania większych przedmiotów szklanych, takich jak wazony.
Powinniśmy również dokładnie opisać karton. Nigdy tego nie pomijaj. Warto opisać pokój i jego zawartość lub nazwisko właściciela i jego zawartość. Im dokładniejszy opis, tym lepiej. Łatwiej będzie też później wszystko znaleźć, wkładając kartonik do docelowego pomieszczenia w mgnieniu oka.

Zaufaj profesjonalistom

 

profesjonalne przeprowadzki
profesjonalne przeprowadzki

Kiedy od razu wiemy, że przeprowadzka lub wysyłka nie jest naszą mocną stroną, możemy śmiało wynająć firmę, która profesjonalnie zajmuje się przeprowadzkami. Na rynku działa wiele firm przeprowadzkowych. Zajmują się kompleksową obsługą, czyli od A do Z. Pracownicy firmy przyjeżdżają pod wskazany adres i nie tylko odbierają pudła i kartony, ale również zajmują się ich przygotowaniem. Zapakowali dla nas wszystkie kartony, a następnie zagwarantowali bezpieczną dostawę do wyznaczonego miejsca, naszej nowej siedziby.

Na miejscu wszystkie kartony zostaną rozpakowane, a oni zadbają o to, aby wszystko poszło gładko. Trzeba przyznać, że jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Ale czy wynajęcie takiej firmy przeprowadzkowej nie zrujnuje naszego rodzinnego budżetu? Wszyscy wiemy, że wynajęcie takiej firmy nie należy do najtańszych. Jeśli jednak dobrze poszukasz w Internecie, możesz faktycznie znaleźć firmę przeprowadzkową, która jest w rozsądnej cenie. Nie powinniśmy jednak kierować się wyłącznie ceną. Po pierwsze, kieruj się opiniami. Firmy z pozytywnymi opiniami są zdecydowanie godne polecenia. Nawet nie bierzemy pod uwagę tych, które mają wiele negatywnych recenzji. To naprawdę ma znaczenie. Czasami wyrządzamy więcej szkody niż pożytku, aby zaoszczędzić kilka groszy. Tanie firmy mogą nie być profesjonalne i możemy nie być zadowoleni z efektu końcowego. Zamiast pozbyć się stresu, stresujemy się jeszcze bardziej.