Ciekawe blogi o książkach

Ciekawe blogi o książkach zyskują popularność wśród czytelników. Dzięki nim możemy odkrywać nowości na półkach bestsellerów. Co więcej, komentarze pisane na blogach czasami sprawiają, że nowe książki są mniej lub bardziej czytane. Twórcy blogów książkowych https://literackigps.pl podchodzą do tematu w ciekawy i oryginalny sposób, dzięki czemu docierają do szerokiego grona odbiorców i zdobywają ich zaufanie i sympatię.

Jakie blogi książkowe warto śledzić? Co wyróżnia każdy blog? Zapraszam do zapoznania się z poniższym zestawieniem, które uwzględnia ranking znanych platform.

“Bardziej lubię książki niż ludzi”

Bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na popularność bloga jest jego regularne utrzymywanie. Dzięki temu, podobnie jak w przypadku każdego portalu społecznościowego, częściej wyświetlane treści częściej docierają do użytkowników i mają większe szanse na ich akceptację – co wymaga możliwości dzielenia się treścią na swoim blogu z innymi potencjalnymi czytelnikami. Wśród gatunków literackich wyraźnie dominuje powieść detektywistyczna. Poza stricte książkowym blogiem autorka prowadzi również powiązane kanały na instagramie, facebooku, twitterze i youtube. Nie sposób nie wspomnieć o tym, że osoby zajmujące się blogowaniem zwracają szczególną uwagę na gramatykę, ortografię i interpunkcję – co jest oczywiście całkowicie zrozumiałe, skoro strony te odwiedzają codziennie osoby, które czytają wszelkiego rodzaju literaturę – od dramatu przez komedię po tragedii, po fantastyczne i popularnonaukowe zakończenia książek.

Ciekawe blogi o książkach
Ciekawe blogi o książkach

“Krytycznym okiem”

Blog prowadzi Jarosław Czechowicz, absolwent filologii polskiej i literatury. Można znaleźć literaturę ambitną, recenzowaną i analizowaną w profesjonalny sposób. Blog podzielony jest na zakładki wskazujące literaturę różnych narodowości – od polskiej, niemieckiej, włoskiej po bardziej egzotyczną afrykańską, indonezyjską czy gruzińską. Blog ma długą historię, z ponad tysiącem komentarzy autora i działa od 2007 roku. Pan Czechowicz zbudował tak rozpoznawalną markę, że wiele polskich wydawnictw umieszcza jego recenzje w opisach okładek książek, czy regularnie zaprasza autorów na wywiady. Autor bloga jest osobą wykształconą, więc dokładnie wie, na jakie elementy należy zwrócić uwagę pisząc takiego bloga. Wie też, jak zainteresować czytelników, by w przyszłości móc pisać od nowa.

“Mniej niż 100 słów”

Autorka bloga ma pomysł, który przyciąga szerokie grono czytelników – zwięźle i zwięźle opisuje pozycje, które czyta. Nazwa bloga sugeruje, że recenzje są krótkie, co jest zdecydowanie zaletą, zwłaszcza jeśli nie szukamy dogłębnej analizy, a jedynie szybkiego rozeznania w tematach poruszanych w lekturze i podjęcia decyzji (lub nie) przeczytać. Sam autor w opisie określa swoją stronę internetową jako „blog literacki dla zabieganych”. Niestety ostatnio aktywność na blogu została mocno ograniczona, ale to nie zmienia faktu, że wciąż można tam znaleźć wie

    le ciekawych treści i inspiracji czytelniczych.

 

„Qbuś pożera książki”

Blogi książkowe to nie tylko świetne miejsce do publikowania recenzji. Podobnie jak autor tego bloga, przy okazji artykułu można poznać teorię literatury i wiele ciekawostek na temat całego świata „non-fiction”, wydawnictwa czy autora. Znajdziemy tu wiele nietypowych porównań i barwnych określeń, które mogą pobudzić wyobraźnię odbiorcy, dzięki czemu chętniej odwiedzi serwis. Na szczególną uwagę zasługuje wpis… a nie przetłumaczony tytuł. Z drugiej strony inne artykuły wprowadzają teorię literatury. Nietuzinkowe pomysły to zdecydowanie kolejny atut tego bloga. Z pewnością jest to jedno z miejsc, które warto odwiedzić. Ale nie jest to zaskakujące, jeśli weźmiemy pod uwagę, jak wiele ciekawych treści można tam znaleźć.

“Czepiam się książek”

Kolejnym blogiem, na który zdecydowanie warto zwrócić uwagę, jest ten zatytułowany „Mam obsesję na punkcie książek”. Na osobną wzmiankę zasługują wymienione wyżej miejsca. Niestety publikowany materiał nie należy do najpopularniejszych, co może być złą wiadomością dla fanów tego typu treści. Promowane są tam również mniej znane, ale klasyczne pozycje, które ukazały się kilkadziesiąt lat temu. Blogerka Karolina dodaje większość swoich treści do swojej strony na Facebooku. Strona główna jest jednak bardzo profesjonalnie zbudowana i wygląda interesująco wizualnie podczas poruszania się po niej bez żadnych problemów. Pewnie dlatego jest tak popularna wśród miłośników dobrej literatury.

Literacki GPS – blog literacki
ul. Giuseppe Garibaldiego 4/203
04-078 Warszawa
604 810 444
www.literackigps.pl