Bankowe systemy bezpieczeństwa

Bankowe systemy bezpieczeństwa są cyfrowym kamieniem węgielnym bezpieczeństwa kasjerów i klientów. Na podstawowym poziomie instalacje kamer bezpieczeństwa dają zespołom ds. bezpieczeństwa i nadzoru wgląd w to, co dzieje się w określonym bankomacie lub banku. Ponieważ instytucje finansowe codziennie dokonują dużej liczby transakcji pieniężnych, kamery bezpieczeństwa muszą obejmować wszystkie obszary transakcji. Zawsze, gdy mienie klienta jest zagrożone, nagranie z kamery bezpieczeństwa ma kluczowe znaczenie dla pomocy organom ścigania w zrozumieniu i odpowiednim zareagowaniu na incydent.

W jaki sposób banki wykorzystują technologię nadzoru?

Instalacja systemu monitoringu wizyjnego https://rcse.pl/monitoring-osob/ to logiczny sposób dla instytucji finansowych, takich jak banki, na zmniejszenie częstotliwości działalności przestępczej w ich obiektach. Systemy bezpieczeństwa są niezbędne do odstraszania potencjalnych przestępców planujących kradzież, wandalizm, rabunek, oszustwo lub inne złośliwe lub podejrzane działania. Idealnie byłoby, gdyby wszystkie miejsca i obszary dostępne publicznie były objęte kamerami bezpieczeństwa. Bankomaty niewyposażone w kamery bezpieczeństwa są szczególnie narażone na działalność przestępczą, taką jak rabunek, kradzież i wandalizm.

Rozszerzając monitorowanie na wszystkie lokalizacje bankomatów, banki mogą zapewnić klientom częstsze i wygodniejsze lokalizacje, jednocześnie odstraszając złodziei i wandali. Im bardziej wszechobecne są bankowe kamery bezpieczeństwa, tym bardziej są one przydatne w powstrzymywaniu przestępczości. Pracownicy ochrony powinni dążyć do objęcia kamerami pełnoliniowymi wszystkich miejsc w banku. Jako minimum, zespoły bezpieczeństwa powinny traktować priorytetowo obszary o dużym natężeniu ruchu, takie jak wejścia do banków, kasy, bankomaty, skarbce, łazienki, korytarze i parkingi.

Bankowe systemy bezpieczeństwa to całodobowa czujność

Bankowe systemy bezpieczeństwa
Bankowe systemy bezpieczeństwa

Bądź świadomy 24/7. Zapewnienie pełnego 24-godzinnego systemu bezpieczeństwa bankowego zapewnia przechowywanie dokumentacji bez względu na porę dnia. Oprócz rejestrowania wszystkich działań i zdarzeń, nagrany materiał filmowy może nawet ograniczać lub zapobiegać przyszłym działaniom, dostarczając alarmy lub analizy personelowi bezpieczeństwa w celu udokumentowania nieupoważnionych działań poza godzinami pracy.

Wiarygodność i zaufanie między bankiem a jego klientami można budować latami, ale można je szybko zniszczyć w wyniku brutalnych incydentów lub zarzutów o podstępność. Zainstalowanie i utrzymywanie niezawodnego systemu nadzoru wideo może zminimalizować ryzyko wypadków, zapewniając jednocześnie bankom dowody wideo w celu obalenia zarzutów i zachowania wiarygodności. Dzięki kamerom obejmującym zarówno obszary wewnętrzne, jak i zewnętrzne, personel ochrony może usprawnić ocenę zagrożeń, rejestrując więcej materiału wideo podczas incydentów. Banki bez niezawodnego systemu nadzoru wideo ryzykują znaczne straty finansowe i komplikacje związane z odpowiedzialnością. Rozwiązywanie problemów związanych z wypłatami z bankomatu lub kradzieżą kart kredytowych byłoby droższe, bardziej czasochłonne i wymagające bez monitoringu wideo, który może łatwo uwolnić bank od zarzutów.

Niezbędne cechy systemu nadzoru bankowego

Zgodność z PCI: Payment Card Industry Data Security Standard (PCI DSS) określa wymagania dla banków w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa fizycznego, sieciowego i danych. Przepisy dotyczące zgodności z PCI wymagają od banków monitorowania punktów wejścia i wyjścia, sprawdzania, czy kamery CCTV są odporne na manipulacje i wyłączone, przeglądania i korelowania danych, zapewniania przechowywania danych wideo przez co najmniej 90 dni i wiele więcej.

Podsumowanie wiedzy o bankowych systemach bezpieczeństwa

Niezależnie od tego, czy jest to system DVR z kamerami analogowymi, system NVR z kamerami IP, czy system hybrydowy oparty na chmurze, noktowizor jest koniecznością dla każdego systemu bezpieczeństwa https://dallas.biz.pl/uslugi/zakladanie-monitoringu-szczecin/, który monitoruje obszary potencjalnej aktywności poza godzinami pracy lub po zmroku. Jeśli jakość takiego materiału filmowego nie jest dostępna, jest mało prawdopodobne, aby jakakolwiek nocna aktywność lub wydarzenie było dostępne, a nawet w ogóle widoczne. W przypadku poważnych przestępstw, takich jak napady na banki lub napady, wykorzystanie usprawnionego procesu zdalnego identyfikowania i udostępniania nagrań daje policji największe szanse na złapanie podejrzanych zidentyfikowanych na nagraniach. System bezpieczeństwa banku powinien być wolny od usterek, ponieważ każda usterka jest okazją dla złodzieja. Czujne oczy strażnika nie są w stanie uchwycić tylu szczegółów, co zwykła kamera. Im lepszy system bezpieczeństwa, tym mniejsze prawdopodobieństwo włamania.